תחזוק שטיחי משי והטיפול בהם

בעת ביקור בסין, נחשפתי לעולם שטיחי המשי וחשבתי שיהיה מעניין לספר לכם מעט על האיכויות של שטיח מסוג זה.

אז נתחיל מזה שלשטיחים אלה יש יופי קסום. יש פשוט משהו במשי, מן עדינות וברק שאף חומר אחר לא נותן. יש בו אלגנטיות שהופכת שטיח לקלאסיקה והוא יכול להשתלב במגוון סגנונות, קלאסיים ומודרניים כאחד. שטיחי משי נראים בהירים יותר בצד אחד וכהים יותר בצד השני. זה פשוט טבעם וזה יוצר משחק מעניין ולעיתים מתעתע לעין. השטיחים גם נעימים למגע ומזמינים אותנו להשתרע עליהם.

העדינות של המראה יכולה לגרום לחשש לגבי העמידות של השטיח. אבל על אף עדינותם שטיחי משי הם דווקא עמידים וקלים לתחזוק. אז הנה מעט פרטים פרקטיים יותר לגבי שטיחי משי:

כמו כל השטיחים גם שטיחי משי נראים במיטבם כאשר הם נקיים. למרבה המזל, ניקוי שטיח משי לא דורש הרבה עבודה. מספיק לשאוב מדי פעם, אפילו עד פעם בחצי שנה, והשטיח נראה נפלא. חשוב להקפיד לסיים את השאיבה מהצד הבהיר של השטיח כדי שלכלוך לא ידחף לתוך הבסיס שלו. במקרה של כתם על השטיח יש לספוג את מה שנשפך עם סמרטוט או נייר חסר צבע ואם צריך לאחר מכן אפשר לשטוף.

כל שנתיים שלוש, יש לעשות לשטיח ניקוי מקצועי. חשוב שבעל המקצוע יהיה מנקה שטיחים מקצועי ויש לעדכן אותו שזהו שטיח משי עבודת יד ושאין לכבס אותו במכונה שמסתובבת כי זה יכול לפגוע בו. אסור גם לעשות ניקוי יבש וכדאי תמיד לבדוק את עמידות הצבעים לפני כביסה. בתמונות כאן, תוכלו לראות את תהליך שטיפת השטיח כמו גם את עבודת היצור שלו.

אם נוצר פגם בשטיח ורוצים לתקן אותו רצוי לעשות זאת כשהשטיח נקי כי אז רואים את הפגמים בצורה הטובה ביותר.

אם שטיח עומד מקופל לאורך זמן, יכול להיווצר בו פס קיפול. אל דאגה, פסים מסוג זה נעלמים עם הזמן כאשר פורשים את השטיח שוב. אם רוצים לזרז את התהליך ניתן לעשות מספר דברים:

  1. לגלגל את השטיח מהצד הכהה ולתת לו לעמוד כך בערך שבוע.
  2. לנגב את הקו עם סמרטוט רטוב למשך כמה דקות.
  3. לקפל את השטיח בכוון ההפוך לכמה דקות.

אז זהו, כל מה שנותר עכשיו זה להנות מהשטיח.

המידע והתמונות באדיבות מפעל יילונג.

קשירה ידנית של שטיח משי

קשירה ידנית של הפרנזים של השטיח

שטיפת שטיח משי

יבוש בחוץ, לא בשמש ישירה

 

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט