שאלה של גודל 4

במאמר זה, הרביעי והאחרון בסדרת המאמרים בנושא יצירת אשליית מרחב בחלל, אתייחס לחפצים שאנו מכניסים לחדר קטן. כבר ציינתי שחשוב לבחור עבור כל חדר חפצים שמתאימים בגודלם לגודל החדר. כפי שהרהיטים צריכים להיות בגודל פרופורציונלי לחדר כך גם דוגמאות שמכניסים אליו, למשל על טפטים או בטקסטיל. דוגמה חזקה ובולטת מדי תגרום לחלל להרגיש קטן יותר.

במקרה של חלל קטן, חשוב גם לא להרבות מדי בחפצים. מעבר לכך שריבוי חפצים יחסום את מרחב התנועה בחדר, הם גם יתנו תחושה שהחדר קטן ממה שהוא. גם בסטיילינג יש להקפיד שלא להעמיס מדי. חשוב לבחור בקפידה את הדברים בעלי המשמעות הגדולה ביותר עבורנו שאותם חשוב לנו להציג ולתת להם את מרכז הבמה. כל מה שפחות חשוב או יפה ניתן להסתיר מאחורי דלתיים סגורות.

מעבר לכמות, ניתן את הדעת גם על אופי החפצים. שולחנות זכוכית מאווררים את החלל. השקיפות שלהם מאפשרת לעין להמשיך הלאה אל מעבר אליהם וכך מופחתת תחושת העומס והצפיפות. אם במקרה יש לנו גם פנלים גבוהים שזהים לרצפה, הרהיטים השקופים יאפשרו לנו לראות אותם וזליגה זו של צבע הרצפה אל הקיר תתן את התחושה שהרצפה גדולה ממה שהיא. אפקט דומה יווצר על ידי רהיט מרחף. גם הוא מאפשר לעין להמשיך לאורך הרצפה מתחתיו בעוד הוא מסתיר את גבול החדר עצמו.

בבואנו לעצב חדר קטן, נשקול את מכלול האפשרויות ונבחר את השיטות שהכי מתאימות לחלל הספציפי שלנו כדי שנוכל ליצור חלל נעים ונוח שמסתדר בצורה טבעית וזורמת במרחב הנתון.

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט