שאלה של גודל 2

במאמר הזה, אמשיך לדבר על אמצעים שונים שעומדים לרשותנו על מנת לתת תחושה שחדר הוא יותר גדול ומרווח ממה שהוא באמת. חלל קטן מדי גורם לרב האנשים להרגיש כלואים. ברור שאם אפשר לשבור קירות ולהרחיב את המקום זה הפתרון האידאלי אך לא תמיד הדבר בר ביצוע. במציאות של היום, לרובנו אין ברירה אלא להשלים עם חללים קטנים מסויימים ולנסות ולהפיק מהם את המיטב. אז מה ניתן לעשות?

משיכת העין אל מחוץ לחדר

במאמר הקודם, דיברתי קצת על ארגון החלל באופן שיטשטש את גבולות החדר. הפעם אתייחס לפן אחר של הסחת הדעת מגבולות החדר – משיכת העין החוצה ממנו.

הכי קל למשוך את העין אל מחוץ לחדר אם יש בו חלון. בהנחה שהחלון משקיף לנוף מעניין ומושך אז הדבר נעשה מעצמו. אנחנו מייד מסתכלים לשם. אם אין מחוץ לחלון נוף מעניין אולי אפשר לארגן משהו. אם יש שטח כלשהו כגון מרפסת או חצר קטנה שאפשר להניח בו משהו מעניין נוכל להשתמש בזה כתחליף לנוף על מנת למשוך את העין החוצה או אם תרצו, להביא את החוץ פנימה ובכך לתת תחושה של מרחב גדול יותר. ברור שכדי לאפשר לחלון לשמש בתפקיד שכזה אי אפשר להסתיר אותו באמצעות תריס או וילון. לא שאי אפשר לשים אותם, רק שאם שמים צריך להחזיק אותם פתוחים כך שהם ממסגרים את התמונה הניבטת מבעד לחלון ולסגור אותם רק במקרה הצורך, אם רוצים להחשיך את החדר למשל.

אך מה עושים אם אין חלון? אולי אפשר לנצל את הדלת. משהו שובה עין שניתן לראות מבעד לדלת או יצירת המשכיות בתוך הבית על ידי שימוש באותו הריצוף יכולים לייצר את אותה התחושה של קשר אל החוץ.

ואם גם הדלת לא מספקת נוף מעניין? מראות מתפקדות קצת כמו חלונות בזה שהן משקפות נוף כלשהו ובכך גורמות לחדר להראות גדול יותר. רק צריך להקפיד ולשים אותן במקום שבו הן תשקפנה מבט מעניין.

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט