צבע השנה 2016 של פנטון – מה לזה ולעיצוב פנים?

שנת 2016 בפתח ועל אף שהכריזו עליהם לפני זמן מה החלטתי שזה הזמן לדבר על צבעי השנה הנבחרים של פנטון. פעם בשנה, בחודש דצמבר, יצרנית הצבעים מפרסמת את הצבע שלדעתה מסמל את מה שמתחולל בתרבות שלנו באותה עת . אז למה צבעי ולא צבע? מפני שהפעם פנטון חרגו ממנהגם ובחרו שני צבעים במקביל: רוז קוורץ וסרניטי.

אז נתחיל מכל צבע בפני עצמו. רוז קוורץ הוא בעצם סוג של ורוד עדין. זהו צבע חם ומחבק שנותן תחושת רוגע ובטחון. זהו צבע של חמלה ושלווה. סרניטי הוא תכלת שמימי – צבע יותר קר ואוורירי המשרה תחושת רוגע ומנוחה. השילוב בין שני הצבעים יוצר איזון בין החם לקר ומשקף את האיזון שאליו אנו רוצים לחתור בתחומים אחרים של חיינו.

השאיפה לאיזון זה באה לידי ביטוי במגמות שבלטו לאחרונה בעולם העיצוב. האחת היא שוויון ונזילות בין המינים. ורוד הוא כבר לא רק צבע של בנות וכחול הוא לא רק צבע של בנים. הגבולות מטשטשים ונופלים, אנחנו נחשפים באמצעות הרשת לגישות שונות של התייחסות לצבע ואנשים כבר לא מפחדים שישפטו אותם ומרשים לעצמם להשתמש בצבע לביטוי עצמי. בנות יכולות להיות נשיות וחזקות, בנים חזקים ורגישים, ורוד וכחול נפגשים כשווים.

מגמה נוספת שאליה מתייחסת בחירת הצבעים של פנטון היא הנטייה למודעות ולאורח חיים בריא. העולם המודרני מלא לחצים ובלגן הגורמים לנו לכמיהה לרוגע ולביטחון. החיבור והאיזון בין הצבעים הנבחרים משקף חיבור, בריאות, סדר ושלווה המעוררים בנו נחמה ושלווה.

בעולם עיצוב הפנים, שני הטרנדים האלה והצבעים שנבחרו בעקבותם יכולים לענות לנו על כמה צרכים. קודם כל הצורך בפינות מרגיעות בבית. אנחנו חוזרים מעבודה ו/או מלימודים ויכולים להתנתק מהעולם הסוער ולהירגע בחדר שכולו ורודים וכחולים פסטליים מרגיעים. גם בבתי עסק מסויימים אפשר לשלב את הגוונים האלה ליצירת אווירה של נינוחות ושלווה. מגמת השוויון בין המינים יכולה לפתור לנו את הבעיה של בן ובת באותו החדר. ניצור להם חדר הנשען של שני הגוונים הללו באופן שווה כפי שניתן לראות בדוגמה של חדר השינה שעשיתי ומוצג בסרטון שלפניכם:

צבעי פנטון ל- 2016 משתלבים בקלות עם מגוון רחב של צבעים ביניהם ירוקים למיניהם, סגולים, חומים , צהובים וכמובן ורודים וכחולים אחרים. לצבעים הנבחרים ולמגוון שילובים אפשריים שפנטון מציעה בקרו בעמוד צבעי השנה באתר של פנטון: https://www.pantone.com/color-of-the-year-2016

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט