צבעים, אווירה ומה שבינם לבינינו

זה לא סוד שצבע משפיע עלינו. צבעים שונים במינונים שונים משנים את האווירה שבחלל ומשפיעים על מצב הרוח שלנו. בבואנו לבחור צבע עבור הקירות בביתנו, חשוב לקחת בחשבון כמה דברים שישפיעו על התוצאה הסופית.

דבר ראשון צריך לזכור שצבע מושפע מהאור שמאיר עליו, בייחוד אור שמש. יש לקחת בחשבון את כוון החדר ומתי חודרת אליו שמש אם בכלל. מעבר לכך, יש לזכור את השפעת הצבע של מה שנמצא מיד מחוץ לחלון שממנו נכנס האור. האור המוחזר משם יחדור לחדר וישפיע על הצבעים שבו כאילו ערבבנו מעט מהגוונים שבחוץ עם הצבע שבחדר.

גם גוון הצבע שמעליו צובעים יכול להשפיע על הגוון הסופי. קשה מאוד לחזות את השפעת כל הדברים האלה על צבע שאנחנו רואים בחנות או במניפה. על כן, כשצובעים חדר רצוי להביא דוגמית ולבחור את הצבע בחדר עצמו בתאורה שיש בו לאחר שצבענו אותו על קיר החדר, רצוי אפילו על שני קירות כדי לראות את הגוון בסוגי אור שונים. חשוב לצבוע את הדוגמית בשתי שכבות ובגודל שאינו קטן מדי כדי שנוכל להתרשם. רק כך נדע איך הוא יראה באמת.

ועכשיו כשאנחנו יודעים איך לבחור את הצבע נשאלת השאלה באיזה צבע לבחור?

התשובה תלויה כמובן באיזו אווירה אנחנו רוצים לייצר ואילו נתונים החדר מספק לנו. חדר יותר מוצל יהיה יותר קר וידרוש באופן כללי צבעים חמים יותר. חדר שטוף שמש יוכל לקבל צבעים קרים יותר. יש גם לקחת בחשבון את הפונקציה שהחדר ממלא. בחדרי רחצה או שינה למשל, שבהם מחפשים להירגע, נעדיף צבעים שאינם בוהקים. כשנרצה ליצור אווירה אינטימית נוכל להשתמש בצבעים חזקים יותר וכן הלאה.

בדרך כלל, שימוש בצבעים מאותה המשפחה יעבוד טוב. אם אנחנו לא בטוחים בעצמנו נוכל תמיד להיעזר בפלטות צבעים מוכנות שניתן למצוא באינטרנט. אם משתמשים בפלטה חמה, אפשר לשים דבר קטן בצבע קר בתור דגש ולהיפך. רק חשוב לעשות את זה במידה. שילוב של דברים רבים מדי יראה מקושקש ועמוס מדי. אפשר להדגיש אלמנטים גם על ידי צביעתם בצבע חזק והקפתם בצבע ניטרלי. שוב, חשוב כאן המינון מפני שבעוד צבעים בוהקים מרגשים ומושכים אותנו, אנחנו לא יכולים לשהות במקום שיש בו יותר מדי מהם לאורך זמן כי הם יוצרים אווירה אינטנסיבית מאוד, לעיתים עד כדי חוסר נעימות. בכל מקרה, אם כבר הלכנו על זה וצבענו קיר בצבע חזק, כדאי לפרק את הצבע באמצעות תמונות או משהו אחר שישבור את הגוש העוצמתי.

ואם אנחנו עדיין נרתעים מכל העניין או שלא רוצים להתעסק עם זה? אפשר לשכור את שירותיה של מעצבת פנים ולהשאיר לה לשבור את הראש על זה.

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט