בית לחיים, פרויקט לחיים

הכל התחיל עם קבוצה של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הבעיה אמנם עתידית – מה יקרה עם הילדים שלהם לאחר מותם – אך ברור היה להם שעליהם לחשוב על פתרון לבעיה כבר עכשיו. הם הגו רעיון של בניית מרכז שבו ילדיהם יוכלו לגור, ללמוד ולעבוד ושגם יפגיש ביניהם לבין האוכלוסיה הכללית בעיר. פרויקט כזה הוא מאוד מורכב וברור שיעלה כסף רב ולכן הם החליטו להפיק סרטון שבו יציגו את הרעיון ואת הקונספט לבניין ושישמש לגיוס כספים עבור הפרויקט.

בשלב הזה, נכנסתי אני לתמונה. להורים כבר היה צלם ובמאי, והיה רעיון לסרטון. מה שהיה חסר היה קונספט לבניין ומודל שלו, שאותו יוכלו לצלם בסרטון. בניית מודלים זה לא דבר של מה בכך. היום כבר יש טכנולוגיות ממוחשבות לביצוע מודלים וכאשר חברה גדולה בונה שכונה חדשה ומציגה במשרד המכירות מודל שלה, זה בדרך כלל מודל שנבנה באופן ממוכן ובתקציב גבוה. צורה זו של בניית מודלים לא התאימה לפרויקט מהסוג הזה. וכך הגיעו ההורים אלי.

אני בונה מודלים כתחביב עוד מילדות. אז הייתי בונה את המודלים מערכות מוכנות. כשלמדתי עיצוב פנים התחלתי גם לבנות מודלים מקוריים שלי. ההורים פנו אלי כדי שאגבש קונספט לבניין ואבנה מודל גדול שתהיה לו מספיק נוכחות כדי שיוכל להצטלם טוב לסרטון. היה להם חשוב להעביר את המסר של דאגה לילדים, של חיבוק והגנה. וכך נוצר קונספט של בניין שכולו דבר עוטף דבר. החזית הגבוהה מגוננת על הכניסה לבניין הראשי. בניין זה מגן בחלקו המרכזי על אזור הבריכה והוא בעצמו נעטף על ידי מרפסת שיוצרת מתחתיה אזורים מכוסים. הבניין האחורי מתוכנן בצורת ח שעוטפת את הבניין המרכזי. הכניסה האחורית שעוברת במרכזו גם היא בצורת שער המגן על כל מי שנכנס בו. הכניסות עצמן, גם הכניסה הראשית וגם הכניסה הפנימית, עטופות על ידי אלמנט דקורטיבי וכך גם כל החלונות והדלתות של אזורי המגורים. הקומפלקס מכיל בתוכו אזור לחדר כושר ואזור לבית קפה בהתאם למטרה של ההורים לספק מקומות מפגש בין הילדים לבין האוכלוסיה הכללית.

כדי שהמודל יוכל לתפקד טוב בסרטון, דהוא היה צריך להיות מאוד גדול. היה בזה אתגר בפני עצמו היות ושולחן העבודה שלי לא נועד באופן נורמלי לחלקי מודל בפרופורציות האלה. כמו כן, בגלל הגודל, היה צריך לפעמים ליצר חלק אחד ממספר חתיכות וכל זה בלי שהחיבורים יהיו בולטים מדי ויפריעו לעיצוב הכללי. כמו תמיד, הקפדתי לייצר גימורים שיעבירו היטב את החומרים שהם אמורים לייצג ולאחר חודשיים וחצי עבודה סיפקתי להורים את הדרוש להם לסרטון ויצאתי עם תחושת הערכה עמוקה למאמץ שלהם ולפרויקט שהם עומלים להוציא לפועל.

מיתוג וקידום באינטרנט מיתוג וקידום באינטרנט